پادگان آموزشی آیت الله خاتمی یزد

بسم الله الرحمن الرحیم

بنده سید مسعود حسینی هستم و قصد دارم  اطلاعات و تجربه ی خودم را در مورد خدمت مقدس سربازی ، نحوه ی گرفتن امریه و از جمله دوره ی آموزشی در پادگان آیت الله خاتمی یزد خدمت شما عزیزان قرار دهم .

سفارش آگهی

امریه سربازی چیست و نحوه ی گرفتن امریه به چه صورت است ؟

امریه سربازی یعنی اینکه به جای پست و نگهبانی داخل برجک از تجربه ی کاری ، دانش و علم شما استفاده کنند ( به زبان ساده )

امریه رو چطوری بگیریم ؟

من تجربه ی خودم رو خدمتتون عرض میکنم ، بنده لیست تمامی ارگان ها و سازمان های امریه بگیر ( شهر تهران که محل سکونت اینجانب است ) به همراه آدرس را از اینترنت درآوردم و سرفرصت به تمامی این سازمان ها سرزدم و با مسئول نیروانسانی این ارگان ها صحبت کردم .

صحبت کردن به چه صورت بود ؟ 

بنده به خاطر معدل بالایی که داشتم به محض ورود به بخش نیروانسانی ، با عبارت زیر شروع میکردم :

سلام ، بنده لیسانس حسابداری با معدل 19 را دارم و میخوام بدونم آیا شما نیاز به نیروی امریه ندارید ؟

در اکثر مواقع با کلمه ی خیر و یا اینکه نیرو برای شهرهای دیگه نیاز داریم مواجه میشدم ولی نا امید نشدم اصلا ..

سعی کنید به هنگام مراجعه به نیروانسانی ، ته ریش و لباس ساده تن کنید ( وضعیت ظاهری رو اهمیت میدن و حواستون باشه )

بنده بعد از پیگیری های مکرر توانستم 2 جا امریه شوم ( این دوجا امریه گرفتن برام شر شد در آخر .. )

من قبل از هرچیزی باید بگم که شما اجازه ندارید 2 جا درخواست امریه بدید ( یک قانونه پنهان است )

خوشبختانه کشور ما یک نظام منعطف بنام سپاه دارد که روی پای خودش ایستاده و از طریق پروژه های عمرانی و سایر خرج استقلال خودش را تامین میکند از این رو نیاز به نیروهای متخصص دارد .

من از سایت قرارگاه خاتم الانبیاء درخواست همکاری دادم و بعد از مدت کمی تمام مراحل کاری من طی شد و با بنده تماس گرفتن که مدارک خودم را به فلان آدرس تحویل دهم و حدودا 5-6 روز مانده به تاریخ اعزامم با من تماس گرفتن که خودم رو به پادگان ایت الله خاتمی یزد معرفی کنم .

خدارو شاکرم که امروز در پادگان آیت الله خاتمی به عنوان نیروی امریه در حال سپری کردن دوران  آموزشی هستم .

قبل از اعزام شدیدا استرس داشتم و نمیتونستم هیچ کاری انجام بدم ، به حدی بود که با استرس از خواب میپریدم ..

این حالات کاملا طبیعی هست چرا ؟ چون نمیدونید قراره در آینده چه اتفاقی بیوفته و آیا شما میتونید از پسش بربیاید یا نه :)

نگران نباشید و تا پایان بخونید ( قول میدم استرستون کمتر میشه )

اول از هرچیزی بگم موهاتون رو لازم نیست تا ته بتراشید ! 

من با نمره 15 زدم که بعد از آموزشی حداقل موهامو بشه شونه کرد و بچه های آیت الله خاتمی هم با همین نمره بزنید کفایت میکنه چون که به مو زیاد حساسیت ندارند .

دوم اینکه وسیله ی اضافی با خودتون نبرید اصلاا !!! دست و پا گیر میشه و اذیت میشید 

بچه های امریه بگیر شما لباس زیر حتما ببرید چون جیره ی شما خیلی کمتر نسبت به مابقی است .

به نیروهای عادی 3 دست لباس میدن ولی به شما 1 دست ..

من یک لیست از وسایل مورد نیاز براتون معرفی میکنم و فقط همین هارو ببرید کافیه ( چیز اضافه تر نبرید ! )

• واکس آماده ( چون بعد از مدتی وقت واکس زدن با فرچه رو ندارید و بهترین راه حل واکس آماده هست )
  • قفل ( قفل کردن درب کمد که الزامی هست چون سلاح داخلش نگه می دارید )
  • نخ و سوزن ( دوختن لباس و اتیکت )
  • عرق گیر ( 2 تا ببرید و حسابی مواظب باشید از روی بند بلندش نکن خخخ )
  • شامپو و صابون ( به بچه های امریه حتی شامپو و صابون هم نمیدن و جز جیره نیست )
  • خوراکی ها مقوی ببرید ( خرما خشک + گردو ، عسل و آبلیمو ، ویتامین C قرص جوشان ، پسته و نخودچی  )
  • دمپایی ( خیلی لازمه )
  • سنجاق قفلی و پونز ( برای انکارد کردن )
  • ملاحفه ( بچه های تنبل حتما ببرند وگرنه مجبورید هر هفته ملاحفه بشورید و مجددا انکارد کنید خخخ )
  • پتو مسافرتی 
  • انواع قرص ها ( سرماخوردگی ، دل پیچه ، سردرد ، کلداکس و .. به دکترهای اونجا امید نبندید چرا ؟ چون که اول وقت رفتن به بهداری نیست و بعدشم انقدر بهت دارو کم میدن )
  • درباز کن ( شب ها غذاهای نونی هست و کسی که درباز کن نداشته باشه به مشکل میخوره )
  • دستمال کاغذی
  • نمک و شکر ( نمک چون کافور رو میبره بهتون نمیدن ببرید )
  • تخم شربتی و خاک شیر ( نوشیدنی بسیار جالب )
  • لیوان ساندیسی 
  • لیوان فلزی ( حدالممکن سعی کنید لیوان فلاسکی ببرید چون آب جوش گیر نمیاد )
  • مسواک مسافرتی و خمیر دندان ( جز جیره امریه نیست )
  • ساعت مچی ( 100 درصد الزامی ، خیلی لازمه حتما ببرید )
  • کرم ضد آفتاب
  • چسب زخم
  • کش
  • ناخون گیر
  • حوله 

تته پته | لازمه ی دانسـتن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای